Városrészi zászlók
Veszprém 15 városrészből áll, melyek mindegyike más és más jellemzőkkel rendelkezik, eltérő a társadalmi felépítésük, a város gazdaságában betöltött szerepük. A lakókörnyezet is változatos szerkezetet mutat a városban, mind a lakótelepek, mind pedig a családi házas negyedek megtalálhatók, Veszprém peremvidékein pedig kifejezetten falusias övezetek alakultak ki. A városrészek lakói más és más identitást alakítottak ki az elmúlt évtizedek során, vagy ellenkezőleg, hagyományaik a városi életmód gyakori hozadékaként hanyatlóban van. A Közösség Kádártáért Egyesület célja az volt, hogy az Európa Kulturális Fővárosa 2023 címhez kapcsolódó programok segítségével felélesszük hagyományaikat a városrészi egyesületek, baráti körök segítségével.
A hagyományőrzés, helyi identitás és kohézió megteremtésének egyik lehetséges módja a városrészek saját szimbólumrendszerének kialakítása, vagy a meglévő szimbólumok sokrétű hasznosítása és tudatos használata. A célunk az volt, hogy a jelképekkel nem rendelkező városrészek történelmében megtaláljuk azokat az elemeket, melyekre a közösségi identitás felépíthető, szakemberek segítségével megalkossuk ezeket a szimbólumokat. A Közösség Kádártáért Egyesület mind a 15 övezet nevében nyújtotta be a pályázatot annak érdekében, hogy hatékonyabban összehangolhassuk elképzeléseinket és igényeinket.
A projekt eredményeként hosszas egyeztetéseket és kutatásokat követően megterveztük a városrészek zászlóit, így mára minden városrész rendelkezik kisebb é nagyobb hordozható zászlókkal, valamint a szimbólumokkal ellátott kendőkkel és sálakkal. Két év alatt a város több rendezvényén is találkozhattak a polgárok a zászlókkal, hiszen részt vettünk a Gizella napi felvonuláson, a Hídpikniken, a Sárkányünnepen, valamint az EKF nyitórendezvény színpadi programjában is szerepeltek a városrészek lakói a zászlókkal. A sikereken felbuzdulva a város úgy döntött, hogy a zászlóknak állandó helyet kellene kapniuk a város frekventált helyein, így 15 helyszínen kerültek kihelyezésre 6 méter magas zászlótartó rudak, melyek mindegyikén 2 x 1 méteres lobogó díszeleg.